Code Week 2023

Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek2022 trwa!

Tegoroczna edycja jest jubileuszową.
To już 10 lat, a nasza szkoła uczestniczy w tym niesamowitym wydarzeniu od samego początku. Kodują wszyscy - od najmłodszych po najstarszych, a towarzyszą im Ozoboty, kosmita Scottie, znani i lubiani bohaterowie z bajek  :)

CodeWeek2022 już za moment więc Kodujemy!

Klasa 3b pomagała kosmicie ScottieGO w jego licznych przygodach.

Pełne atrakcji lekcje są możliwe dzięki pomocom zakupionym ze środków rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Dzieci w trakcie zajęć zdobywają umiejętności programistyczne oraz ważne kompetencje społeczne.

CodeWeek 2021 - podsumowanie.

Każdego roku przystępujemy do tej niesamowitej inicjatywy - Europejskiego Tygodnia Kodowania!

Kiedyś faktycznie trwała tydzień, obecnie, dzięki ogromnej popularności jaką zyskała, CodeWeek trwa już niemal cały październik!

W Zabrzu odbyło się 41 wydarzeń, z czego 13 właśnie u nas!

Kodowaliśmy i kodujemy dalej!

Podczas październikowych zajęć kodowaliśmy ruch robota - Ozobota, programowaliśmy na platformie ozoblockly.pl, omawialiśmy zasady działania sztucznej inteligencji AI, trenowaliśmy bota, podejmując tym samym wyzwania specjalne Europejskiego Tygodnia Kodowania, odbyły się także lekcje geografii z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości AR! Odbyliśmy wiele kursów na platformie code.org i tworzyliśmy gry z kotem Scratchem!!!

Nasze zaangażowanie zostało nagrodzone oficjalnymi Certyfikatami:

Kodowanie trwa!

Dzisiaj również dzieci z klasy 1b poznały nasze roboty Ozoboty i zakodowały dla nich trasę!

W całej Europie trwa CodeWeek 2021. W tej inicjatywie uczestniczymy od samego początku. W  minionym roku zostaliśmy Laureatami Konkursu na 1000 pierwszych inicjatyw CodeWeek 2021, którego organizatorem było Ministerstwo Cyfryzacji.
Nauka kodowania i programowanie sprawia uczniom zawsze wiele radości, dlatego tak chętnie uczestniczymy w różnych aktywnościach.

CodeWeek2021 - start!

My również każdego roku włączamy się w obchody tej niesamowitej inicjatywy
o zasięgu europejskim.

Dzieci z klasy 1a poznały dzisiaj nasze małe, ale bardzo sprytne robociki - OZOBOTY.

Ozoboty rozwijają kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. Dzisiaj wyruszyły na orbity i krążyły wokół Słońca.  Dzieci dowiedziały się czym jest kod i zakodowały trasę zgodnie z sekwencją kolorów.

Tym samym rozpoczęliśmy CodeWeek2021!!!
Dzieci otrzymały również przewodnik dla opiekunów z pomysłami na zabawy w programowanie offline.

Natomiast dzieci z klasy 3a uczestniczyły w zajęciach komputerowych, w ramach których kodowały trasę dla robotów Ozobotów, a motywem przewodnim były jesienne drzewa.

TY TEŻ MOŻESZ ZACZĄĆ KODOWAĆ!

CodeWeek 2020

Jesteśmy wśród laureatów tegorocznego konkursu "1000 pierwszych inicjatyw online!"

Mamy w tym swój udział! Brawo Code Week PL !!!

Za Code Week PL:

26 października o 09:44

To już oficjalne! Polska na 1 miejscu w tegorocznej edycji CodeWeek W tym roku wyprzedziliśmy pozostałe Państwa europejskie i.. samych siebie bijąc na głowę ubiegłoroczny świetny wynik i drugie miejsce na podium.

Europejski Tydzień Kodowania 2020 kończymy z wynikiem   wydarzeń. Więcej informacji o CodeWeek 2020 już niebawem. Zaglądajcie na koduj.gov.pl!

W 45 minut dookoła świata - ESCAPE ROOM - zabawa on-line dla każdego!

KLASA ZAGADEK zabierze Was w sekretną misję!

Waszym zadaniem będzie odkodowanie miejsc, które odwiedził angielski dżentelmen – Phileas Fogg.

Wyruszycie w wyprawę dookoła świata.

Zabawa polega na rozwiązywaniu zakodowanych zadań.

Zagadki zawierają m.in. Kod Morsa, kryptogramy, rebusy, kody binarne i QR kody.

Musicie myśleć w różnorodny sposób, aby rozwiązać kod.

Będziecie ćwiczyć praktyczne rozwiązywanie problemów, jednocześnie ucząc się mapy świata!

Należy rozwiązać każde zadanie i odkodować ukrytą informację.

Nie można zakończyć zabawy
dopóki nie będą odkodowane wszystkie zagadki

Pamiętaj, że musisz być szybszy i sprytniejszy
od tropiącego Cię Detektywa Fixa.

5 osób, które zrobi to bezbłędnie jako pierwsze - wygrywa!

DYPLOMY zostaną przesłane na podany adres mailowy!

Należy używać wskazówek umieszczonych przy zadaniach!

Pierwszoklasiści poznali wczoraj nasze sprytne robociki - OZOBOTY

#Ozoboty wyruszyły na orbity i krążyły wokół słońca. Dzieci rozpoczęły swoje zajęcia od zaprojektowania swojego robota. Dzieci dowiedziały się czym jest kod i zakodowały drogę dla robota zgodnie z sekwencją kolorów.

#CodeWeek #STEM #CodeWeekEu

Escape Room podczas CodeWeek 2020!

Uczniowie klasy 6a wyruszyli wczoraj w zakodowaną podróż dookoła świata! Ich zadaniem było odkodowanie miejsc, które odwiedził słynny Phileas Fogg.

Zakodowane zagadki zawierały Kod Morsa,  kryptogramy, rebusy, kody binarne i QR kody.

Emocjom nie było końca!

#CodeWeek #CodeWeekEu

Nasi pierwszoklasiści budowali dzisiaj swoje pierwsze roboty!

W ten sposób rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2020. Oczywiście nie tylko mieli je zbudować, ale również powiedzieć, w czym będą pomagać ludziom. Okazuje się, że roboty najbardziej potrzebne są  naszym uczniom do... odrabiania zadań!

Zaczynamy #CodeWeek 2020!