Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu w Programie AI Schools Academy!

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu w Programie #AISchoolsAcademy !!!

Zajęcia z zakresu sztucznej inteligencji rozpoczynamy już w październiku!

Za Synerise:

Sztuczna inteligencja pojawi się w polskich szkołach już od września!

W piątek odbyła się w Warszawie konferencja programu edukacyjnego AI Schools & Academy.

Wraz z naszymi partnerami, przedstawiliśmy zgromadzonym dyrektorom i nauczycielom szkół oraz przedszkoli szczegóły operacyjne programu nauczania sztucznej inteligencji w polskich placówkach oświatowych na rok szkolny 2019/2020.

Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy wraz z przedstawicielami Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz pozostałymi partnerami nad przygotowaniem merytorycznym materiałów edukacyjnych do pilotażu.

Do pierwszej edycji programu zgłosiło się ponad 300 placówek. Wydelegują one 500 zespołów złożonych z uczniów chcących zapoznać się z tajnikami sztucznej inteligencji.

Partnerami głównymi programu są: Microsoft Polska, EY Careers, Bank Pekao S.A. i ŻABKA - mały wielki sklep. I

nicjatywę wsparły dodatkowo Carrefour, CCC Shoes & Bags, eobuwie.pl, Media Expert, Fundacja Orange, Oriflame, PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju.

Więcej informacji: https://aischools.pl

Sztuczna inteligencja - kolejne zajęcia za nami!

• 01 marzec 2020

W sobotę odbyły się kolejne zajęcia w ramach Programu AI Schools & Academy. Uczestnicy zajęć na poziomie Maluch pracowali z robotem edukacyjnym Photon, natomiast na poziomie Beniamin poznawaliśmy podstawowe zasady rozpoznawania twarzy i obrazów przez AI oraz podstawowe narzędzia internetowe do tego służące.

Zajęcia pozalekcyjne z zakresu sztucznej inteligencji!

• 09 luty 2020

AI Schools & Academy to innowacyjny Program kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji.

W styczniu rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne w naszej szkole na poziomie Master, a od lutego ruszyły na poziomie Maluch i Beniamin.

Kraje, które już dziś zainwestują w edukację dzieci i młodzieży w zakresie AI, wkrótce znajdą się w czołówce najlepiej rozwiniętych państw świata. Sztuczna inteligencja to ogromna szansa i jeśli dobrze ją wykorzystamy, stwarzając jej odpowiednie warunki do rozwoju, zyskamy wszyscy jako obywatele.

W minionym tygodniu dzieci poznawały różnice jakie istnieją między programem komputerowym a sztuczną inteligencją. Poznały współczesne zastosowanie sztucznej inteligencji.

W części praktycznej Maluchy poznawały także nowego robota - Photona:)

Organizatorem Programu jest Synerise S.A., a Partnerem Wiodącym jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.