REALIZOWANE
PROGRAMY I PROJEKTY

AI Schools & Academy to innowacyjny program kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji.

Kierowany jest do szkół i placówek edukacyjnych w Polsce.

Kraje, które już dziś zainwestują w edukację dzieci i młodzieży w zakresie AI, wkrótce znajdą się w czołówce najlepiej rozwiniętych państw świata.

Sztuczna inteligencja to ogromna szansa i jeśli dobrze ją wykorzystamy, stwarzając jej odpowiednie warunki do rozwoju, zyskamy wszyscy jako obywatele.

Udział szkoły w Programie możliwy jest dzięki wsparciu Firmy Synerise, która uruchomiła Program w Polsce.

Uczniowie biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych na poziomach Maluch, Beniamin, Master.

Zajęcia dla uczniów są całkowicie bezpłatne.

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warsztaty, szkolenia, debaty i różne inne wydarzenia, które odbywają się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, także w Polsce, mają służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania.

Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia, płci, etc.

Każdy może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem. Chcemy pokazać, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych i każdy może się go nauczyć.

Program GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment, www.globe.gov) to międzynarodowy program badawczo-edukacyjny umożliwiający poznawanie globalnych zagadnień środowiskowych. Jego misją jest podnoszenie umiejętności badawczych młodzieży w zakresie fizyki, chemii, biologii, geografii, matematyki oraz promocja naukowego podejścia do badania zjawisk przyrodniczych, kształtowanie świadomości ekologicznej i zaangażowanie w ochronę środowiska.