"Ten, który zasadził drzewo,
nie żył na próżno"

🌳🌳🌳"Ten, który zasadził drzewo, nie żył na próżno" - to tytuł projektu ekologicznego, który zrealizowała klasa 8a. Jednym z etapów był wyjazd do Nadleśnictwa Rudziniec w dniu 14.06.2023 r. i udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących funkcji lasów. Udział w zajęciach pozwolił zrozumieć, że lasy i utrzymanie ich w dobrym stanie są kluczowe dla naszej przyszłości. Uczniowie namalowali wspólnie symboliczny obraz, który zostanie w szkole oraz otrzymali sadzonki, które 16 czerwca, podczas Dnia Pustej Klasy, zasadzili wraz z innymi na terenie szkoły.

Głównym celem projektu było zdobycie podstawowej wiedzy o węglu jako naturalnym składniku środowiska przyrodniczego oraz zrozumienie relacji pomiędzy węglem a globalnym ociepleniem i zmianami klimatu oraz ich wpływie na gospodarowanie człowieka.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu Miasta Zabrze. 🌳🌳🌳

Po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Pustej Klasy.
W wydarzeniu udział wzięło ponad 1300 szkół i przedszkoli, zaangażowanych było 10 tysięcy nauczycieli i nauczycielek a 180 tysięcy dzieci i młodzieży wyszło w teren. My też! 🌳⚘️🌳⚘️🌳

Jak spędzić Dzień Pustej Klasy 2023?

Najlepiej aktywnie! 😃 Klasa 8a zasadziła rośliny przed budynkiem szkoły 🌳🌳🌳

Ta inicjatywa to kolejna część projektu ekologicznego pt. "Ten, który zasadził drzewo, nie żył na próżno",  który klasa realizowała. Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Miasta Zabrze. 🌳🌳🌳