Mamy w tym swój udział! Brawo Code Week PL !!!

Za Code Week PL:

26 października o 09:44

To już oficjalne! Polska na 1 miejscu w tegorocznej edycji CodeWeek W tym roku wyprzedziliśmy pozostałe Państwa europejskie i.. samych siebie bijąc na głowę ubiegłoroczny świetny wynik i drugie miejsce na podium.

Europejski Tydzień Kodowania 2020 kończymy z wynikiem wydarzeń. Więcej informacji o CodeWeek 2020 już niebawem. Zaglądajcie na koduj.gov.pl!

W 45 minut dookoła świata - ESCAPE ROOM - zabawa on-line dla każdego!

KLASA ZAGADEK zabierze Was w sekretną misję!

Waszym zadaniem będzie odkodowanie miejsc, które odwiedził angielski dżentelmen – Phileas Fogg.

Wyruszycie w wyprawę dookoła świata.

Zabawa polega na rozwiązywaniu zakodowanych zadań.

Zagadki zawierają m.in. Kod Morsa, kryptogramy, rebusy, kody binarne i QR kody.

Musicie myśleć w różnorodny sposób, aby rozwiązać kod.

Będziecie ćwiczyć praktyczne rozwiązywanie problemów, jednocześnie ucząc się mapy świata!

Należy rozwiązać każde zadanie i odkodować ukrytą informację.

Nie można zakończyć zabawy
dopóki nie
będą odkodowane wszystkie zagadki.

Pamiętaj, że musisz być szybszy i sprytniejszy
od tropiącego Cię Detektywa Fixa.

5 osób, które zrobi to bezbłędnie jako pierwsze - wygrywa!

DYPLOMY zostaną przesłane na podany adres mailowy!

Należy używać wskazówek umieszczonych przy zadaniach!

Pierwszoklasiści poznali wczoraj nasze sprytne robociki - OZOBOTY

#Ozoboty wyruszyły na orbity i krążyły wokół słońca. Dzieci rozpoczęły swoje zajęcia od zaprojektowania swojego robota. Dzieci dowiedziały się czym jest kod i zakodowały drogę dla robota zgodnie z sekwencją kolorów.

#CodeWeek #STEM #CodeWeekEu

Escape Room podczas CodeWeek 2020!

Uczniowie klasy 6a wyruszyli wczoraj w zakodowaną podróż dookoła świata! Ich zadaniem było odkodowanie miejsc, które odwiedził słynny Phileas Fogg.

Zakodowane zagadki zawierały Kod Morsa, kryptogramy, rebusy, kody binarne i QR kody.

Emocjom nie było końca!

#CodeWeek #CodeWeekEu

Nasi pierwszoklasiści budowali dzisiaj swoje pierwsze roboty!

W ten sposób rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2020. Oczywiście nie tylko mieli je zbudować, ale również powiedzieć, w czym będą pomagać ludziom. Okazuje się, że roboty najbardziej potrzebne są naszym uczniom do... odrabiania zadań!

Zaczynamy #CodeWeek 2020!