SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI
Szkoły Podstawowej
nr 37 w Zabrzu

SPRAWOZDANIE po 1 półroczu w roku szkolnym 2020/2021

Pierwsze półrocze już za nami. Minęło przede wszystkim w formie kształcenia na odległość.

Dla wielu osób to trudny czas, jednak jako szkoła możemy pochwalić się wieloma sukcesami.

• Uczennica klasy 6a, Emilii K., została laureatką XVII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej".

• Uczennica klasy 7a, Amelia T., zajęła III miejsce w IX Miejskim Konkursie Wiedzy o Zabrzu.

• Drużyna klasy 6a wywalczyła II miejsce w swojej kategorii w Grze Miejskiej „Zabrzonauci”.

• W XXXI Miejskim konkursie plastycznym ,,Zabrze-moje miasto'' spośród 88 prac wybrano te najpiękniejsze - aż 3 z nich to rysunki naszych uczniów.

W kategorii klas I-III
    Michał Sz. z klasy III A uzyskał 1 MIEJSCE, a Julia P. (III A) oraz Igor P. (II B) zdobyli Wyróżnienie.

• Uczennice klas 2 i 3, Zofia T. oraz Julia P. zdobyły wyróżnienia w VI edycji miejskiego konkursu plastycznego pt. ,,Zostań mistrzem kopii malarskiej''.

• Uczeń klasy 6a, Szymon S., otrzymał wyróżnienie w finale 12 edycji Miejskiego Konkursu Geograficznego pt: "Jak dobrze znasz Ziemię?".

Jesteśmy dumni, że w naszej szkole powstała druga Zielona Pracownia. Nosi ona nazwę „Laboratorium Młodego Odkrywcy”.

Na terenie szkolnego ogrodu powstał plac zabaw (budżet partycypacyjny).

Poza działaniami edukacyjnymi w szkole przeprowadzono wiele remontów:

- dostosowano kuchnię i jadalnię do aktualnych wymogów sanitarnych,

- pomalowano wszystkie klasy,

- zamontowano w każdej klasie ekran i rzutnik,

- przeniesiono bibliotekę SP 37 z drugiego piętra do wyremontowanego pomieszczenia na parterze,

- pomalowano korytarz – prawe skrzydło i centralną część korytarza głównego,

- wyremontowano sekretariat.

Przedstawione działania mają na celu podniesienie jakości pracy szkoły.
Dążymy do tego, by wszystkie elementy, które składają się na funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 37, pozwoliły osiągać naszym uczniom najwyższe wyniki.

DYREKTOR SZKOŁY

Agnieszka Gurnacz