2017/2018

Od września ruszamy w MegaMisję!!!

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 37 w Zabrzu zakwalifikowała się do do trzeciej edycji największego programu edukacyjnego skierowanego dla szkół podstawowych - #MegaMisji.


Zwycięskie 200 placówek od września będzie realizować zajęcia, które nauczą najmłodszych kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Zwycięskie szkoły wyłoniła komisja konkursowa pod przewodnictwem Krzysztofa Kosińskiego z Fundacji Orange w składzie:

Barbara Krywoszejew i Katarzyna Górkiewicz z Fundacji Nowoczesna Polska, Katarzyna Ławecka i Dominika Zimecka z Fundacji Gerere, Iwona Kamińska, Ekspertka ds. edukacji, Agnieszka Beśka – Zasadowska, trenerka, coach, nauczyciel konsultant.

Ocenie podlegał film konkursowy.


Dotychczas do programu zakwalifikowało się 600 szkół z całej Polski. Zrealizowano 25 tysięcy zajęć podnoszących cyfrowe kompetencje najmłodszych. Podczas cotygodniowych lekcji dzieci zdobywały kompetencje z 11 obszarów tematycznych.


Teraz kolejne grupy nauczą się m.in.:

  • Jak szukać informacji w różnych źródłach;

  • Jak bezpiecznie prezentować się w sieci;

  • Czym różni się przekaz audio od przekazu video

  • Jakie prawa przysługują autorowi;

  • Jak edytować proste grafiki;

  • Jak bezpiecznie komunikować się przez media;

  • Czym różni się reklama od informacji;

  • Jak nagrać i odtworzyć plik video;

  • Czym różni się uwiecznienie od upublicznienia wizerunku;

  • Czym jest programowanie.

Tak ważne dziś i w przyszłości kompetencje cyfrowe oraz społeczne dzieci mogą zdobyć poprzez zabawę.

Fundacja Orange robi wszystko, by była to świetna i niezapomniana przygoda.

Gwarantuje to przebywanie w cyfrowym laboratorium z Julką, Kubą i Psotnikiem. Już wkrótce przekonają się o tym kolejne szkoły.

Nie możemy się doczekać, kiedy dołączą do naszej MegaMisyjnej społeczności. – mówi Krzysztof Kosiński, koordynator programu z Fundacji Orange.

W czasie trwania MegaMisji, realizując kolejne obszary tematyczne dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Programowanie i robotyka w edukacji wczesnoszkolnej

Nasza szkoła nieustannie wzbogaca zaplecze dydaktyczne i dba o kompetencje nauczyciele, tak aby były zgodne z bieżącymi wymaganiami stawianymi przez MEN i światowymi trendami w edukacji.

Wczoraj nasza nauczycielka uczestniczyła w Krakowie w szkoleniu podnoszącym kompetencje cyfrowe - "Programowanie i robotyka w edukacji wczesnoszkolnej".

Tematyka szkolenia obejmowała m.in. nowe technologie w praktyce szkolnej, robotykę oraz logiczne i algorytmiczne myślenie w nauczaniu dzieci, a także wykorzystanie robota - Ozobota i jego programowanie.

{gallery}2018_krakow_szkolenie{/gallery}

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska