2023/2024

Czytamy z sercem

Nasza szkoła bierze udział w III edycji akcji edukacyjno-czytelniczej Fundacji Serce Dziecka Czytamy z sercem. Główne cele akcji to promocja wśród dzieci i młodzieży literatury oraz czytelnictwa, a także: poszerzanie ich wiedzy na temat serca  - budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach wydarzenia wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. 

Spotkanie z Trasowiczem Zwolnionych z Teorii

Uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli dziś w spotkaniu dotyczącym Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Agata Szpila- finalistka Zwolnionych
z Teorii- przedstawiła młodzieży założenia, cele oraz zasady udziału w olimpiadzie. Czerpiąc z własnych doświadczeń wskazała korzyści wynikające z realizacji własnego projektu społecznego.  

Zwolnieni z Teorii to największa w Polsce olimpiada, w której nie liczy się ilość przeczytanych książek i zdobytej wiedzy a umiejętności współpracy w grupie, kreatywność i zaangażowanie. Podczas Olimpiady, uczniowie organizują własne projekty społeczne a przy okazji zdobywają umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, komunikacji, rozwiązywania problemów. Projekt społeczny to każda,
nawet najprostsza inicjatywa, która zmienia Nasze otoczenie na lepsze.

Każdy Finalista zdobywa certyfikaty cenione przez pracodawców na całym świecie.

Najlepsze projekty co roku odbierają nagrody z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych - premiera lub ministrów. Olimpiada objęta jest patronatem honorowy Ministerstwa Rozwoju.

Zrób coś dobrego dla innych, rozwijaj swoje pasje, poznaj innych aktywnych ludzi z całej Polski- zacznij działać!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Nowy rok szkolny 2023/2024 w II Liceum Ogólnokształcącym
im. Wojciecha Kilara rozpoczęliśmy w towarzystwie zaproszonych gości,
z Panią Prezydent Małorzatą Mańką Szulik na czele oraz Panem Profesorem Adamem Regiewiczem, który wygłosił wykład inauguracyjny pt.: "Po co literatura jeszcze jest?"
Uroczystość artystycznie dopełniły kompozycja Wojciecha Kilara
oraz teksty poetyckie Wisławy Szymborskiej wyrecytowane i zaśpiewane przez naszą młodzież.

 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.