AI Schools&Academy

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu w Programie AI Schools Academy!

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu w Programie #AISchoolsAcademy !!!

Zajęcia z zakresu sztucznej inteligencji rozpoczynamy już w październiku!

Za Synerise:

Sztuczna inteligencja pojawi się w polskich szkołach już od września!

W piątek odbyła się w Warszawie konferencja programu edukacyjnego AI Schools & Academy.

Wraz z naszymi partnerami, przedstawiliśmy zgromadzonym dyrektorom i nauczycielom szkół oraz przedszkoli szczegóły operacyjne programu nauczania sztucznej inteligencji w polskich placówkach oświatowych na rok szkolny 2019/2020.

Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy wraz z przedstawicielami Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz pozostałymi partnerami nad przygotowaniem merytorycznym materiałów edukacyjnych do pilotażu.

Do pierwszej edycji programu zgłosiło się ponad 300 placówek. Wydelegują one 500 zespołów złożonych z uczniów chcących zapoznać się z tajnikami sztucznej inteligencji.

Partnerami głównymi programu są: Microsoft Polska, EY Careers, Bank Pekao S.A. i ŻABKA - mały wielki sklep. I

nicjatywę wsparły dodatkowo Carrefour, CCC Shoes & Bags, eobuwie.pl, Media Expert, Fundacja Orange, Oriflame, PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju.

Więcej informacji: https://aischools.pl