Laboratoria Przyszłości

Laboratorium Przyszłości

Z ogromną radością informujemy, że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony i w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości otrzymamy 73 000 złotych!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności oraz kształtować kompetencje przyszłości z tzw. kierunków #STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Już niedługo w naszej szkole:

- Centrum DRUKU 3D
- Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami
- Aparat cyfrowy z kamerą, oświetlenie, mikrofon
- Stacja lutownicza
- Roboty edukacyjne umożliwiające programowanie w różnych językach
- i wiele innych pomocy dydaktycznych

No i nareszcie są!

Otrzymaliśmy kolejną przesyłkę, a w niej zestaw Photon EDU Pro z najnowocześniejszymi robotami edukacyjnymi oraz licznymi materiałami dodatkowymi. Zakup został sfinansowany dzięki Rządowemu Projektowi Laboratoria Przyszłości

Otrzymaliśmy również nowoczesny sprzęt audiowizualny.

Laboratoria Przyszłości

Pracownia DRUKU 3D

Nowoczesna drukarka 3D wraz z obudową dydaktyczną
Skriware Academy właśnie została dostarczona do naszej szkoły!

Jest to kolejna rzecz z bogatego wyposażenie, które zostało zakupione ze środków Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Pierwsze paczki ze sprzętem zakupionym w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości właśnie dotarły!

Cieszymy się bardzo i z niecierpliwością czekamy na kolejne!