Wspaniałych wakacji!

Rozstrzygnięcie konkursu tanecznego

7 czerwca w szkole odbył się konkurs taneczny dla uczniów klas 1-3 ,,Wytańczyć marzenia". Uczniowie pokazali wiele ciekawych choreografii i styli tanecznych: hip hop, taniec współczesny, taniec dyskotekowy, akrobatykę. Dzieci wykazały się wielkim talentem
i kreatywnością.
Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i
nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji!

„BEAUTY OF FOLKS„ - Program eTwinning w naszej szkole! – projekt 2023/2024

ONLINE FASHION SHOW

Jednym z  zadań zrealizowanych w ramach projektu było przygotowanie pokazu mody online.

Podczas wspólnej  konferencji online, w której wzięły również udział 3 szkoły z Turcji, uczniowie zaprezentowali zaprojektowane podczas warsztatów stroje
z wykorzystaniem motywów ludowych.

Zapraszamy do galerii naszych prac.

„BEAUTY OF FOLKS „

Program eTwinning w naszej szkole! - projekt 2023/2024

Podczas realizacji tego międzynarodowego projektu uczniowie mieli do zrealizowania kilka  ciekawych i wymagających zadań.

W trakcie projektu:

- odbyła się konferencja online nauczycieli  ze szkół partnerskich

- odbył się konkurs na wykonane przez uczniów logo projektu

- wspólnie ze wszystkimi  partnerskimi szkołami stworzyliśmy online projekt książki „Common story.”

- stworzyliśmy wersję online edictionary/ e-słownika/ , który zawiera wybrane przez uczniów zestawy słów z zakresu kultury i tradycji wraz z ich nagraniami głosowymi.

- wykonaliśmy plakaty prezentujące narodowe stroje ludowe

Zapraszamy do galerii naszych prac.

„BEAUTY OF FOLKS„

Program e-Twinning w naszej szkole! - projekt 2023/2024

W roku szkolnym 2023 - 2024  uczniowie klasy 6a pod opieką p. Elżbiety Hnat realizowali w ramach europejskiej współpracy szkół  eTwinning  projekt
pt. „BEAUTY OF FOLKS”.

Celem projektu było praktyczne użycie języka w komunikacji z uczniami z innych krajów, poznanie innych kultur w różnych częściach Europy oraz uświadomienie uczniom jak ważna jest nauka języków obcych.

Projekt  ten dotyczył także piękna tradycyjnych strojów ludowych, historii
i geografii , poznania dziedzictwa kulturowego oraz doskonalenia umiejętności cyfrowych i rzemieślniczych.

Jest  to kreatywny projekt artystyczny połączony z rękodziełem artystycznym.

Wszystkie materiały wykonane podczas realizacji projektu były umieszczane na TwinSpace.

Projekt realizowały również szkoły z: Turcji /8/, Słowacji/2/, Hiszpanii /1/ i Polski /2/.

Wizyta w zoo

Wczorajszy dzień był pełen wrażeń i przygód. Klasy 3 odwiedziły opolskie zoo, gdzie uczniowie mieli okazję poznać wiele interesujących okazów zwierząt, zintegrować  się, ale też miło spędzić czas na powietrzu.

To był ciekawy dzień!

Technika decoupage w klasie 2a

W ostatnich dniach klasa 2a podczas zajęć plastycznych szkoliła się w technice decoupage.
Uczniowie dowiedzieli się na czym właściwie polega ta technika i przekonali się, że wcale nie jest skomplikowana :)
Efektem ich kilkudniowej pracy były piękne lampiony, które wręczyli swoim ukochanym mamom z okazji Ich święta :)

WYCIECZKA DO WISŁY

Klasy 1b oraz 2a z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Wisły.
Dzieci wędrowały po górskich szlakach, bawiły się na placu zabaw, a także odwiedziły centrum miasta, gdzie zjadły pyszne lody i kupiły pamiątki.
Ten piękny, słoneczny dzień był wspaniałą okazją do wspólnych rozmów, żartów i swobodnej zabawy na świeżym powietrzu :)

Spotkanie z Iwoną Chmielewską

Na początku czerwca dzięki współpracy z MBP Zabrze i z Ksiegarnią Sowa klasa 3a uczestniczyła w spotkaniu z Iwoną Chmielewską- autorką, pisarką i ilustratorką znaną na całym świecie.  Uczniowie poznali tajniki powstawania niezwykłych książek, takich jak "W kieszonce" i "Kłopot". Dzieci znają twórczość Iwony Chmielewskiej, bo "Oczy"
i "Kłopot" to jedne z najpopularniejszych książek w naszej bibliotece.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość nauki i rozwoju dzięki tak wartościowym osobom.

Spotkanie było częścią projektu "Z Sową w świat bohaterów literackich" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji.

Piknik z okazji Dnia Dziecka

W środę , uczniowie klas 3 wybrali się do pobliskiego parku. Spacer, zabawa na placu zabaw, piknik i lody pozwoliły dzieciom spędzić czas kreatywnie , miło i smacznie.

Pogoda dopisała, humory jak widać również :)

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Klasa 6A wyjechała na integracyjno - rekreacyjną wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice.
Spędziliśmy miło czas, pograliśmy w gry sportowe i karciane oraz urządziliśmy sobie ognisko.

Oto krótka fotorelacja.