2023/2024

Dzień chłopaka

Wczorajszy dzień owocował w wiele atrakcji, o czym przekonali się uczniowie klas 2a oraz 3a, którzy w ramach świetowania Dnia Chłopaka wybrali się
do Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu.

Nasi uczniowie brali udział w bardzo ciekawych warsztatach Bajtel Szychta, podczas których zamienili się w górników pracujących ,,na dole".
Były prawdziwe górnicze stroje robocze, praca z kilofem, piłowanie drzewa , przejażdżka wagonikami, montowanie rur, praca z maszyną, pierwsza pomoc a nawet... ewakuacja rurą wentylacyjną!

Wróciliśmy zmęczeni i pełni podziwu dla Górników oraz Ratowników, którzy codziennie ciężko pracują w celu wydobycia tzw. Czarnego złota.

To był ekscytujący czas ! Zabrze skrywa pełno tajemnic, które stopniowo odkrywamy :)) 

Czytamy z sercem

Nasza szkoła bierze udział w III edycji akcji edukacyjno-czytelniczej Fundacji Serce Dziecka Czytamy z sercem. Główne cele akcji to promocja wśród dzieci i młodzieży literatury oraz czytelnictwa, a także: poszerzanie ich wiedzy na temat serca  - budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach wydarzenia wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. 

4 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024! 

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz radości ze zdobywania wiedzy 😊