ŚWIETLICA

Dzień Dinozaur u świetlików :)

Świetliki cofnęły się do czasów prehistorycznych. Obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tyranozaur czy Styrakozaur? Nazwy dzieciom znane, chociaż na co dzień nie używane.
W związku z wspomnianym dniem każdy obecny wykonał podobiznę dinozaura z kolorowego balonika.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Dzisiaj pyszny dzień, Międzynarodowy Dzień Pizzy. Pizza nie pochodzi z Włoch?! 

A jednak nie. 

Pierwszaki na świetlicy poznały dzisiaj historię tej potrawy i każdy mógł wykonać własną papierową pizzę z ulubionymi dodatkami. Niektórym ślinka leciała na samą myśl. 

Przed nami ferie

Chociaż zimy za oknem nie widać przed nami ferie zimowe.
W ostatnim tygodniu Świetliki poznały zasady bezpiecznej zabawy, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, wykonując przy okazji grupową kolorowankę.
Dzieci w grupach narysowały zimowe zabawy na śniegu i lodzie, a w sali odbyła się wojna na papierowe śnieżki zgodnie z zasadami fair play. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych!

Mikołajki u Świetlików

Z okazji Mikołajek dzieci na świetlicy wykonały podobizny Mikołaja.
Dodatkowo u pierwszaków zorganizowana została sesja zdjęciowa z świątecznymi rekwizytami. Każdy mógł wybrać sobie, z czym chce mieć wykonane zdjęcie oraz z kim chce być uwiecznionym. Świetliki lubią mieć robione zdjęcia, a efekty jak widać wprowadzają w świąteczny klimat. 

Dzień Misia

Uczniowie w świetlicy szkolnej wykonali z okazji Dnia Misia piękne prace plastyczne. Zadanie nie było łatwe, głowa misia stworzona jest z wielu kolorowych pasków, które należało przykleić w określony sposób. Uczniowie ciekawie zestawili kolory oraz z wielkim zaangażowaniem wykonali swoje prace. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni.

Jesienna twórczość

Uczniowie podczas zajęć świetlicowych spełniają się również  artystycznie. Zainspirowani zmianami zachodzącymi w przyrodzie wykonali kolorowe listki 3D oraz jeże.

Piękne prace dzieci zdobią wspolną przestrzeń w świetlicy.

Pasowanie na Świetlika


W dniu 17 listopada 2022 r. nastąpiło pasowanie na Świetlika. 


Uczniowie z pierwszych klas uczęszczający na świetlicę złożyli ślubowanie,
obiecując, że będą świecić przykładem, pokazując się z jak najlepszej strony. 

Każdy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał odznakę Świetlika oraz wziął udział
w świetlikowej sesji zdjęciowej. 


Gratulujemy! 

Sensoplastyczne zabawy

W ostatnich dniach pierwszaki w świetlicy miały okazję poznać elementy sensoplastyki. Wykonaliśmy ciecz nienewtonowską i masę aksamitną. Dzieci ubrudziły sobie ręce ( i nie tylko 😁) ale zabawy było co niemiara. A wszystko dzięki mące ziemniaczanej, wodzie i odżywce do włosów!

Dzień Dyni

28 października dzieci z klasy 1-3 w czasie lekcji obchodziły Dzień Dyni.
Aby kontynuować ten zwariowany pomarańczowy dzień pierwszaki na świetlicy również miały zorganizowane atrakcje z nim związane.
Każdy wykonał dla siebie swoją śmieszną dynię z balonu oraz wziął udział w sesji fotograficznej, stając się wspomnianą dynią.

"Zrób Misia"

Chociaż Dzień Pluszowego Misia wypada dopiero 25 listopada pierwszaki w świetlicy miały już okazję wykonać swojego własnego pluszaka.
Zawitali do nas Panowie z Grajfki z Chorzowa ze swoją fabryką pluszowych miśków. Każdy miał wiele frajdy, gdy mógł sam zdecydować jak jego maskotka ma wyglądać. Różowe, beżowe, szare, niebieskie czy brązowe, wszyscy znaleźli coś dla siebie.
Przy wyborze ubioru dzieci ponosiła fantazja, ale o to przecież chodzi, aby w czasie zajęć artystycznych się nie ograniczać!

Polska Złota Jesień

Polska Złota Jesień zawitała za oknem! W świetlicy również zrobiło się kolorowo. Pierwszaki stworzyły malownicze drzewa z kleksów farby, czerwone jabłka i muchomorki tego samego koloru. Mamy również rude wiewiórki i ślimaki wykonane z prawdziwych szyszek. Dzieci pokazały swój talent plastyczny wykonując kredą jesienny mural na podwórku. Nie zabrakło również zabawy z kolorowymi liśćmi spadającymi z drzew. 

EduMelo

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Czas więc na zabawę. Dlatego 14 czerwca Świetliki odwiedziły Salę Zabaw EloMelo. Dzieci miały okazję wyszaleć się, pozjeżdżać na zjeżdżalniach czy pobawić się w basenie z kulkami. Zabawy i śmiechu było wiele, ale o to w tym właśnie chodzi! 

Dzień Dziecka u Świetlików 

Dzień Dziecka za nami. Na świetlicy pierwszaki również obchodziły swoje święto. 

Z tej okazji były zabawy i mnóstwo radości. Każdy otrzymał drobny upominek oraz pieska skręconego przez wychowawcę z balonika. 

Święta Wielkanocne 

Wielkanoc za pasem. Świetliki również przygotowywały się do Świąt.
Wykonane zostały ozdoby Wielkanocne, odbyła się sesja zdjęciowa oraz tradycyjne szukanie Zajączka. 

Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom oraz Gościom śledzącym nasze poczynania życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt. 

Warsztaty malowanie na wodzie 

Chociaż pogoda za oknem mało wiosenna 5 kwietnia w grupie Świetlików było kolorowo, kwieciście, a co najważniejsze wesoło. Tego dnia dzieci wzięły udział w warsztatach malowania na wodzie. Każdy mógł wybrać farby w swoich ulubionych kolorach lub w takich, które akurat wpadły im w oko, rozlać na wodzie i przenieść je później na doniczki, a po wyschnięciu zasadzić w nich piękne stokrotki.

 Dziękujemy Panom z Grajfki za przeprowadzenie interesujących zajęć wprowadzających Nas w wiosenny nastrój! 


Zabawa Karnawałowa Świetlików 

Po feriach zimowych Świetliki miały okazję wziąć udział w Zabawie Karnawałowej.
Odbyła się tego samego dnia co klasowe bale przebierańców, więc bajkowych bohaterów było wielu. Oprócz kolorowych strojów radości dostarczały zabawy
z balonami i chustą animacyjną. 

Mikołajki u Świetlików 

Mikołajki już za nami. 

Również do Świetlików zawitał czerwony gość :-) 

W tym dniu dzieci bawiły się z chustą animacyjną, ozdabiały podobiznę Mikołaja oraz otrzymały upominek. 

Dziękujemy Pani Mikołajowej za przygotowanie prezentów dla dzieci! :-) 

Andrzejki 

Świetliki obchodziły „Andrzejki”. 

Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy andrzejkowe.
Na początku każdy wykonał dla siebie kapelusz czarnoksiężnika lub czarownicy. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania „bucików” i innych wróżb związanych z tym świętem. 

Wizyta w Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt  - 3 listopad 2021 r. 

Każdy wie, że dzieci lubią szaleć i wywijać koziołki. Dobrym miejscem do takich zabaw okazało się Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt, które odwiedziły 3 listopada pierwszaki w ramach pobytu na świetlicy. 

Radości i uśmiechu było co niemiara, a przy okazji dzieci mogły jeszcze bardziej zintegrować się z sobą. 

Pasowanie na Świetlika 

Wraz z pasowaniem na ucznia odbyło się ślubowanie dzieci na Świetlika, czyli uczestnika zajęć świetlicowych. 

Uczniowie wykazali się wiedzą na temat regulaminu, obiecali świecić przykładem, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania. 

Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom, a po zejściu ze sceny Rodzice mogli wykonać swoim pociechom zdjęcie z wykorzystaniem makiety świetlika. 

Jesienne zabawy na świetlicy 

Pogoda w ostatnich dniach dopisywała w stu procentach. Z tego powodu podopieczni świetlicy z pierwszych klas skorzystali z uroków Polskiej Złotej Jesieni i bawili się do woli na świeżym powietrzu. 

W naszej świetlicy szkolnej regularnie odbywają się
zajęcia kółka szachowego!

Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO28stycznia 2021 r.  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO.

Świętowaliśmy i podczas zajęć zdalnych i podczas zajęć świetlicowych!

Dzieci uwielbiają LEGO.

Zabawa klockami LEGO pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność, pomaga w nauce, uczy cierpliwości.
Klocki LEGO kreują również wielu architektów, konstruktorów czy inżynierów.Środowy poranek w świetlicy był mroźny i to nie za sprawą temperatury, ale wykonanych śnieżynek. 

Najmłodsi uczniowie stworzyli piękne płatki śniegu, które ozdabiają świetlicowe okna. 

Kilka dni później dzieci wykonały bałwanki i pingwinki :)

Dziękujemy za wsparcie!

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu nasza świetlica szkolna została wyposażona w nowe zabawki,  które można dezynfekować. Kwota wsparcia to 1 000 zł.

Bardzo dziękujemy I Love Centrum Południe !

Praca plastyczna "Mikołaj" 

Z okazji Dnia Świętego Mikołaja uczniowie w ramach projektu plastycznego  świetlicy wykonali pomysłowe i piękne prace przedstawiające Mikołaja. Bardzo dziękujemy Veronice, Vittorii, Wandzie, Ignacemu, Zosi, Natalce i Marcelowi. 

Sadzenie roślin - "Święto Drzewa 2020"

5 listopada 2020 r. dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy wzięły udział w sadzeniu krzewów i drzewek. W ten sposób uczciliśmy #ŚwiętoDrzewa 2020.

Rośliny otrzymaliśmy od Rady Dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu, która od trzech lat organizuje Przegląd Artystyczny pt:"Zielona Dzielnica Centrum Południe" kierowany do przedszkoli i szkół podstawowych. Szkoła otrzymała również zestaw koszy do segregacji odpadów oraz roślinę o szczególnych właściwościach, oczyszczającą powietrze z szkodliwych substancji. Uczestnicy przeglądu są natomiast nagradzani upominkami.

Zmiany zachodzące w przyrodzie - prace plastyczne.

Uczniowie klas 1-3 wykonali w świetlicy piękne prace plastyczne z użyciem plasteliny i papierów kolorowych. Inspiracją były zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci wykonywały swoje dzieła z ogromną radością, wykazując się przy tym kreatywnością i starannością. 

Dzień Origami

Z okazji Dnia Origami  uczniowie klas 1-3 wykonywali w świetlicy piękne prace plastyczne. Zadanie nie było łatwe, należało postępować ściśle według instrukcji. Uczniowie wykazali się dokładnością przy składaniu papieru oraz kreatywnością przy ozdabianiu swoich dzieł. 

Prace plastyczne inspirowane jesienią.

Uczniowie klas 1-3 wykonali w świetlicy piękne prace plastyczne z użyciem plasteliny i papierów kolorowych. Inspiracją były zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci wykonywały swoje dzieła z ogromną radością, wykazując się przy tym kreatywnością i starannością. 

Z życia świetlicy - wyróżnienie w konkursie na szczeblu wojewódzkim!

Uczniowie klas drugich w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.  

Tytuł konkursu brzmiał: „Radca prawny na Śląsku. Zawód zaufania publicznego”.

Temat był bardzo trudny, zwłaszcza dla tak małych dzieci, ale po wielu godzinach przygotowań powstały bardzo ciekawe prace.

Do reprezentowania naszej szkoły, ale i miasta, bo konkurs odbywał się na szczeblu wojewódzkim, wybrano prace Madzi, Zosi, Emilki i Julki oraz pracę zespołową.

Nasza szkoła – SP 37 – otrzymała wyróżnienie!

O konkursie można przeczytać tutaj:

https://oirp.katowice.pl/aktualnosci/aktualnosci/pokaz-aktualnosc-1402567966-1404351782.html

Z wielką dumą chwalimy się!

Dzisiaj, 07 grudnia 2018 r., otrzymaliśmy List Gratulacyjny od Ministra Cyfryzacji.

Nasze działania podejmowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania zostały docenione :)

Dziękujemy, bardzo się cieszymy :)

Otrzymaliśmy również zestawy gry #CodyRoby do kodowania offline.

#coding #CodeWeek2018 #CodeWeekEu #STEMEducation#ProgramisciCodeWeek


CodeWeek w Szkole Podstawowej nr 37 w Zabrzu ruszył pełną parą!

CodeWeek2018 w Szkole Podstawowej nr 37 w Zabrzu ruszył pełną parą. 

Wczoraj w ramach zajęć świetlicowych z kodowania dzieci zmagały się z zagadkami. 

Napisały już ponad 1000 linii kodu.

Ćwiczenia pomagają również rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i uczą wytrwałości przy rozwiązywaniu trudnych zadań. 

Podczas zajęć korzystamy z platformy www.code.org 

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska