Praca plastyczna "Mikołaj"

Z okazji Dnia Świętego Mikołaja uczniowie w ramach projektu plastycznego świetlicy wykonali pomysłowe i piękne prace przedstawiające Mikołaja. Bardzo dziękujemy Veronice, Vittorii, Wandzie, Ignacemu, Zosi, Natalce i Marcelowi.

Sadzenie roślin - "Święto Drzewa 2020"

5 listopada 2020 r. dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy wzięły udział w sadzeniu krzewów i drzewek. W ten sposób uczciliśmy #ŚwiętoDrzewa 2020.

Rośliny otrzymaliśmy od Rady Dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu, która od trzech lat organizuje Przegląd Artystyczny pt:"Zielona Dzielnica Centrum Południe" kierowany do przedszkoli i szkół podstawowych. Szkoła otrzymała również zestaw koszy do segregacji odpadów oraz roślinę o szczególnych właściwościach, oczyszczającą powietrze z szkodliwych substancji. Uczestnicy przeglądu są natomiast nagradzani upominkami.

Zmiany zachodzące w przyrodzie - prace plastyczne.

Uczniowie klas 1-3 wykonali w świetlicy piękne prace plastyczne z użyciem plasteliny i papierów kolorowych. Inspiracją były zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci wykonywały swoje dzieła z ogromną radością, wykazując się przy tym kreatywnością i starannością.

Dzień Origami

Z okazji Dnia Origami uczniowie klas 1-3 wykonywali w świetlicy piękne prace plastyczne. Zadanie nie było łatwe, należało postępować ściśle według instrukcji. Uczniowie wykazali się dokładnością przy składaniu papieru oraz kreatywnością przy ozdabianiu swoich dzieł.

Prace plastyczne inspirowane jesienią.

Z życia świetlicy - wyróżnienie w konkursie na szczeblu wojewódzkim!

Uczniowie klas drugich w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.

Tytuł konkursu brzmiał: „Radca prawny na Śląsku. Zawód zaufania publicznego”.

Temat był bardzo trudny, zwłaszcza dla tak małych dzieci, ale po wielu godzinach przygotowań powstały bardzo ciekawe prace.

Do reprezentowania naszej szkoły, ale i miasta, bo konkurs odbywał się na szczeblu wojewódzkim, wybrano prace Madzi, Zosi, Emilki i Julki oraz pracę zespołową.

Nasza szkoła – SP 37 – otrzymała wyróżnienie!

O konkursie można przeczytać tutaj:

Z wielką dumą chwalimy się!

Dzisiaj, 07 grudnia 2018 r., otrzymaliśmy List Gratulacyjny od Ministra Cyfryzacji.

Nasze działania podejmowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania zostały docenione :)

Dziękujemy, bardzo się cieszymy :)

Otrzymaliśmy również zestawy gry #CodyRoby do kodowania offline.

#coding #CodeWeek2018 #CodeWeekEu #STEMEducation#ProgramisciCodeWeek

CodeWeek w Szkole Podstawowej nr 37 w Zabrzu ruszył pełną parą!

CodeWeek2018 w Szkole Podstawowej nr 37 w Zabrzu ruszył pełną parą.

Wczoraj w ramach zajęć świetlicowych z kodowania dzieci zmagały się z zagadkami.

Napisały już ponad 1000 linii kodu.

Ćwiczenia pomagają również rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów i uczą wytrwałości przy rozwiązywaniu trudnych zadań.

Podczas zajęć korzystamy z platformy www.code.org

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska