BIBLIOTEKA

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

NOWA BIBLIOTEKA II LO

Biblioteka II LO zmieniła swoje oblicze dzięki pracom remontowym zleconym przez dyrekcję szkoły. Nowy układ regałów pozwolił na uzyskanie sporej ilości miejsca w czytelni
i miedzy regałami. Umożliwi to czytelnikom wolny dostęp do półek oraz łatwe korzystanie z księgozbioru i Multimedialnego Centrum Informacji.
Biblioteka jest całkowicie skomputeryzowana. Moduł wypożyczeń uruchomiono już w lutym 2011r. z pomocą czytnika kodów kreskowych. Tworzenie bazy danych i katalogu on-line zaczęło się już trzy lata wcześniej w programie bibliotecznym KOHA.
Od września 2019 r. księgozbiór obsługuje zintegrowany system biblioteczny MOL NET+. Katalog OPAC znajduje się w zakładce biblioteka liceum na stronie szkoły.

Carousel imageCarousel image

NOWA BIBLIOTEKA SP nr 37


WIADOMOŚCI Z BIBLIOTEKI II LO

Przypominamy, że biblioteka liceum jest otwarta we wtorek 7:45-10:45, a w środę i piątek 7:45-13:45. Zapotrzebowanie na książki można zgłaszać Librusem. Zamówione dokumenty można odebrać na portierni w pozostałych godzinach pracy szkoły.

Zapraszamy również na Classroom E-biblioteka. Znajduje się tam wiele przydatnych w nauce materiałów: linki do portali z e-lekturami, e-bookami, audiobookami, prezentacje wybranych lektur z gwiazdką, informacje o ciekawych konkursach, wirtualną kulturę - m.in. linki do zwiedzania muzeów on-line. Proszę zgłaszać inne propozycje!

Zapraszamy na wystawę on-line "Rok 2021 - Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" przygotowaną przez nauczyciela bibliotekarza panią Teresę Kaszę w aplikacji Padlet. Rok Baczyńskiego został ogłoszony w 100 rocznicę urodzin poety.