2020/2021

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

Dnia 28 września 2020 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten jest już po raz osiemnasty obchodzony w wielu krajach europejskich, a jego głównym celem jest propagowanie, zachęcanie i pokazywanie korzyści płynących z nauki języków obcych.

W ramach tego dnia na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 3b wykonali flagi krajów europejskich i uczyli się poprawnych nazw krajów europejskich w języku polskim i angielskim.

Uczniowie klasy 7a oraz 2c LO i 2d LO wykonali prace plastyczne ilustrujące wybrane słownictwo i wyrażenia idiomatyczne w języku angielskim. Stosując elementy myślografii, czyli myślenia wizualnego przygotowali m.in. ilustracje zwierząt, przedmiotów, pogody i homonimów. Licealiści obejrzeli także prezentację dotyczącą ubiegłorocznego udziału młodzieży naszej szkoły w projekcie PO WER - Włochy od kuchni i dyskutowali na temat przyczyn popularności języka angielskiego i pełnionej przez niego roli współczesnej lingua franca oraz zmagali się z różnorodną wymową zbiegu głosek -ough, przybliżoną w filmie z kanału Papa English. Uczniowie klas 2c i 2d LO zapoznali się również z tegoroczną broszurą informacyjną Facts and ideas to celebrate zamieszczoną na blogu https://blog.busuu.com/european-day-of-languages/ odpowiadając potem na pytania w quizie sprawdzającym ich poziom zrozumienia tekstu w języku angielskim.

Na lekcjach języka włoskiego uczniowie klasy 6b Sp, 7a Sp oraz klas 2cdLO, 2d LO, 2ab LO , 1aLO uczestniczyli w warsztatach , podczas których zapoznali się z ideą i historią Europejskiego Dnia J. Obcych Giornata Europea delle Lingue https://liblink.pl/mCLGZRKx0d, wysłuchali i starali się rozpoznać brzmienie 20 języków, w których śpiewana jest piosenka Colours of the wind, https://liblink.pl/OyeQtQt9Jk, uczestniczyli w warsztatach Il diario del viaggio prowadzonych przez uczennice klas drugich LO, poświęconych kuchni włoskiej i zwiedzili wirtualnie Mediolan, Como, Busto Arsizio. Il diario del viaggio zostanie zamieszczony na stronie internetowej szkoły. Obejrzeli także prezentację PO WER przygotowaną na Dzień Języków Obcych https://liblink.pl/FQ3MtgbYcd. Odwiedzili wirtualnie zaprzyjaźnioną z nami szkołę włoską : Istituto Tecnico Economico E. Tosi w Busto Arsizio, obejrzeli film prezentujący szkołę, wysłuchali przemówienia pani dyrektor z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21: www.etosi.edu.it. Film umieszczony jest na stronie https://liblink.pl/zehSCt43YK

Case history Istituto Tecnico Economico Tosi - Busto Arsizio. Wszystkie zajęcia miały charakter warsztatowy i odbyły się w klasach.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego II LO

Wybory do Samorządu Uczniowskiego II LO za nami.

Serdecznie dziękujemy za udział w głosowaniu, frekwencja 78%.

Miło nam pogratulować kandydatom, bardzo wyrównanego wyniku.
Głosy rozłożyły się niemalże identycznie 48 do 47.

Przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu zostali Natalia M. i Michał S.

Funkcję zastępcy obejmie Robert G.

GRATULUJEMY!!

KorFANtorium- gra miejska w Katowicach !!!

W minioną sobotę, 19 września 2020 r., uczniowie klas drugich naszego liceum wyjechali do Katowic, by pomóc w organizacji oraz wziąć udział w grze miejskiej KorFANtorium, organizowanej przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Nasi wolontariusze (Dominika, Nadia, Julia, Miłosz, Oliwia, Marta, Magda i Iwona) mając pod opieką cztery stanowiska, na których uczestnicy gry rozwiązywali różne zadania związane z życiem i działalnością Wojciecha Korfantego, byli odpowiedzialni za prawidłowy przebieg gry.

Z kolei Julia i Ola wraz z koleżanką stworzyły drużynę, wystartowały w grze i zajęły ... 3 miejsce !!!

Wszyscy świetnie się bawili w fantastycznej atmosferze i pięknym słońcu.

Serdecznie gratulujemy drużynie sukcesu a wolontariuszom dziękujemy za wielkie zaangażowanie, poświęcony czas i nieocenioną pomoc przy organizacji imprezy.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image