Europeana w edukacji

Nowy projekt! Zasoby Europeana w edukacji!

Kolejne warsztaty doskonalenia zawodowego nauczycieli w Brukseli w siedzibie European Schoolnet i kolejne wyzwania przed naszymi uczniami.

Klasa 3b Gimnazjum nr 2 w Zabrzu - GLOBTROTERSKA wraz z swoją wychowawczynią Katarzyną Kwiatek-Grabarską weźmie udział w projekcie mającym na celu wykorzystanie zasobów EUROPEANA - zbiorów dziedzictwa europejskiego na lekcjach geografii i informatyki.

{gallery}europeana{/gallery}

28 października odbyło się w siedzibie European Schoolnet w Brukseli pierwsze spotkanie grupy projektowej - Europeana Teacher Developer Group.

Grupa została założona i koordynowana jest przez European Schoolnet (EUN) w ramach projektu Europeana - DSI3 i składa się z 3 przedstawicieli z sześciu europejskich krajów - Francji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Polski i Finlandii.

Jednym z nich jest Katarzyna Kwiatek-Grabarska – nasza nauczycielka geografii i informatyki w ZSO nr 5 w Zabrzu.

Europeana Teacher Developer Group będzie tworzyć zajęcia edukacyjne z cyfrowymi treściami kulturalnymi w okresie od października 2017 do marca 2018 roku. Efekty prac będą stanowić podstawę do kursu online (MOOC), który zostanie opublikowany na początku lata 2018 w celu wsparcia nauczycieli w korzystaniu z zdigitalizowanych materiałów dziedzictwa kulturowego w ich klasach.

Następne warsztaty Europeany odbędą się w dniach od 8 do 10 grudnia w Brukseli. Tam nauczyciele przedstawią ostateczny projekt swoich scenariuszy zajęć i wskażą, z których zasobów Europeany zdecydowali się skorzystać oraz podzielą się odbiorem zajęć przez swoich uczniów.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska