NOWA BIBLIOTEKA II LO

Biblioteka II LO zmieniła swoje oblicze dzięki pracom remontowym zleconym przez dyrekcję szkoły. Nowy układ regałów pozwolił na uzyskanie sporej ilości miejsca w czytelni
i miedzy regałami. Umożliwi to czytelnikom wolny dostęp do półek oraz łatwe korzystanie z księgozbioru i Multimedialnego Centrum Informacji.
Biblioteka jest całkowicie skomputeryzowana. Moduł wypożyczeń uruchomiono już w lutym 2011r. z pomocą czytnika kodów kreskowych. Tworzenie bazy danych i katalogu on-line zaczęło się już trzy lata wcześniej w programie bibliotecznym KOHA.
Od września 2019 r. księgozbiór obsługuje zintegrowany system biblioteczny MOL NET+. Katalog OPAC znajduje się w zakładce biblioteka liceum na stronie szkoły.

NOWA BIBLIOTEKA SP nr 37

WIADOMOŚCI Z BIBLIOTEKI II LO

Przypominamy, że biblioteka liceum jest otwarta we wtorek 7:45-10:45, a w środę i piątek 7:45-13:45. Zapotrzebowanie na książki można zgłaszać Librusem. Zamówione dokumenty można odebrać na portierni w pozostałych godzinach pracy szkoły.

Zapraszamy również na Classroom E-biblioteka. Znajduje się tam wiele przydatnych w nauce materiałów: linki do portali z e-lekturami, e-bookami, audiobookami, prezentacje wybranych lektur z gwiazdką, informacje o ciekawych konkursach, wirtualną kulturę - m.in. linki do zwiedzania muzeów on-line. Proszę zgłaszać inne propozycje!

Zapraszamy na wystawę on-line "Rok 2021 - Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" przygotowaną przez nauczyciela bibliotekarza panią Teresę Kaszę w aplikacji Padlet. Rok Baczyńskiego został ogłoszony w 100 rocznicę urodzin poety.