Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 3 wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie świata".
Dzieci bardzo zaangażowały się w działania na rzecz czystej planety.
Wszyscy uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki na śmieci wspólnie uporządkowali otoczenie wokół szkoły.

Brawo dla Naszych Trzecioklasistów :)

Wizyta w MBP

Uczniowie klas 3 odwiedzili Filię Nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.
Dzieci uczestniczyły w niezwykle ciekawym spotkaniu, podczas którego dowiedziały się m. in jak zbudowana jest książka, jakie działy można zobaczyć
w bibliotece, poznały tajniki pracy bibliotekarza, a także czytały miniaturowe wydania książek. Wizyta zachęciła uczniów do zapoznania się z nowościami czytelniczym i oraz zmotywowała ich do codziennego czytania.

Dziękujemy za kolejne cudowne doświadczenie ❤️

Wycieczka

Uczniowie klas 1a i 2b przeżyli niezwykłą podróż do pszczelej krainy.
W Apilandii odkryli tajemnice świata pszczół oraz wykonali świece z wosku pszczelego. W drodze do multimedialnego muzeum zwiedzili rynek w Wadowicach i zjedli pyszne kremówki. Tego dnia uczniom towarzyszyła słoneczna pogoda.

Świetlica

Za nami Dzień Śląski. W tym dniu dzieci mogły poznać ciekawostki z naszego regionu,
a także zakupić na kiermaszu różne przysmaki na słodko i słono.
Dzięki sprzedaży specjałów  udało nam się zebrać środki, które zostały przeznaczone na zakup sprzętu
i zabawek do świetlicy.
Dziękujemy uczniom, Radzie Rodziców, a przede wszystkim Nauczycielom i Rodzicom, którzy dostarczyli w tym dniu ciasta, babeczki inne pyszności na nasze regionalne stoisko!

Pierwszy Dzień Wiosny

Uczniowie klas I-III kolorowo i śpiewająco obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny.
Wybrali się na wspólny spacer po okolicy, by nucić wiosenne piosenki.
Po drodze prezentowali swoje piękne stroje. Następnie w okolicach szkoły puszczali bańki mydlane. Dzieciom towarzyszyła tego dnia słoneczna pogoda.
Nie zabrakło też dobrego humoru.

Malowanie na wodzie

Przed nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi w świetlicy zorganizowane zostały warsztaty malowania na wodzie,
przeprowadzone przez Grajfkę z Chorzowa.
Dzieci poznały starożytną metodę ozdabiania przedmiotów specjalnymi farbami.
Każdy wybrał barwy, jakie najbardziej przypadły mu do gustu i z pomocą osób prowadzących wykonał dwie doniczki, do których następnie zasadził żonkile.
Dzieci były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy, a stworzone dzieła zabrały do domu, dzięki czemu będą miały własne wiosenne ozdoby.

Pierwszy Dzień Wiosny

Uczniowie klas I-III kolorowo i śpiewająco obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Wybrali się na wspólny spacer po okolicy, by nucić wiosenne piosenki.
Po drodze prezentowali swoje piękne stroje.
Następnie w okolicach szkoły puszczali bańki mydlane.

Dzieciom towarzyszyła tego dnia słoneczna pogoda.
Nie zabrakło też dobrego humoru.

Międzynarodowy Dzień Edukacji Cyfrowej UNESCO

19 marca 2024 r. z okazji pierwszego Międzynarodowego Dnia Edukacji Cyfrowej UNESCO, uczniowie klasy 7 dwujęzycznej wzięli udział w lekcji geografii, podczas której wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość AR oraz interaktywne materiały zgłębiali tajniki Układu Słonecznego.

To ważne, aby doceniać potencjał technologii w edukacji i rozwijać umiejętności cyfrowe.

Państwa członkowskie UNESCO zdecydowały się ogłosić dzień 19 marca każdego roku Międzynarodowym Dniem Edukacji Cyfrowej.

Dzień liczby Pi

14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.
W tym dniu klasa 5a podjęła wyzwanie: wyznaczyć wartość liczby Pi.
Liczyła się dokładność, współpraca  i kreatywność.

Najlepsze przybliżenie liczby Pi otrzymały Julia i Zosia - 3,12.  Gratulujemy !

Dzień Otwarty 2024

W środę 13 marca odbył się w Naszej szkole Dzień Otwarty.
Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony dzieci, jak i ich rodziców.
Spotkanie rozpoczęło się w auli, gdzie Pani Dyrektor Agnieszka Gurnacz powitała zebranych gości, przedstawiła grono pedagogiczne oraz zaprosiła do wspólnej zabawy i zwiedzania szkoły. Następnie grupa uczniów z klasy 3b przedstawiła krótką, ale niezwykle ciekawą i zabawną inscenizację.
Po występie dzieci omówiono przy pomocy prezentacji najważniejsze informacje dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Następnie dzieci podzielone zostały na 3 grupy: zieloną, różową i niebieską.
Każda grupa, razem ze swoim przewodnikiem i opiekunem, brała udział w różnorodnych warsztatach, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ZSO Nr 5. Warsztaty, które zaproponowaliśmy to: przygoda w Photonami, Ozobotami, farbowanie soli, warsztaty taneczne, eksperymenty chemiczne, zajęcia matematyczne z bryłami, zajęcia z języka angielskiego, zabawy ruchowe na sali, zajęcia kreatywne. Dzieci świetnie się bawiły i poznały środowisko szkolne,
a także poczuły przyjazną atmosferę.
Na zakończenie wydarzenia każdy uczestnik otrzymał drobny upominek w postaci pamiątkowej naklejki z logo szkoły oraz lizaka.

To był dzień pełen wrażeń! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas 🙂
Do zobaczenia 2 września!