Laboratorium Przyszłości

Z ogromną radością informujemy, że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony i w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości  otrzymaliśmy 73 000 złotych!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasi uczniowie mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności oraz  kształtować kompetencje przyszłości z tzw. kierunków #STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W naszej szkole są:

- Centrum DRUKU 3D
- Mikrokontrolery Arduino z czujnikami i akcesoriami
- Aparat cyfrowy z kamerą, oświetlenie, mikrofon
- Stacja lutownicza
- Roboty edukacyjne umożliwiające programowanie w różnych językach - Photony
- Zestawy konstrukcyjne z matematyki, chemii, biologii
- Mikroskopy
- Klocki LEGO Education
- Gry wspomagające naukę programowania - Scottie Go
- Zestawy nagłaśniające
- Dyktafony
- Mikrofony dynamiczne
- Głośniki
- Przewody elektryczne
- Meble do przechowywania pomocy naukowych

AKTUALNOŚCI

Wszystkie pomoce naukowe zakupione w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości
są już w szkole!

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

Poniżej prezentujemy pomoce zakupione w drugim etapie, a są to: mikroskopy, dyktafony, głośniki, mikrofony dynamiczne, zestaw nagłaśniający, mikrokontrolery, zestawy konstrukcyjne z różnych dziecin - matematyki, biologii, chemii, plansze edukacyjne, gry do nauki programowania dla najmłodszych, gabloty i przewody elektryczne :)

No i nareszcie są!

Otrzymaliśmy kolejną przesyłkę, a w niej zestaw Photon EDU Pro z najnowocześniejszymi robotami edukacyjnymi oraz licznymi materiałami dodatkowymi. Zakup został sfinansowany dzięki Rządowemu Projektowi Laboratoria Przyszłości

Otrzymaliśmy również nowoczesny sprzęt audiowizualny.

Pracownia DRUKU 3D

Nowoczesna drukarka 3D wraz z obudową dydaktyczną
i Skriware Academy właśnie została dostarczona do naszej szkoły!

Jest to kolejna rzecz z bogatego wyposażenie, które zostało zakupione ze środków Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Pierwsze paczki ze sprzętem zakupionym w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości właśnie dotarły!

Cieszymy się bardzo i z niecierpliwością czekamy na kolejne!