RADA PEDAGOGICZNA

DYREKTOR SZKOŁY

mgr Agnieszka Gurnacz

Funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu pełnię od 2019 roku. Z dumą kieruję istniejącym od ponad 70 lat II Liceum Ogólnokształcącym i reaktywowaną Szkołą Podstawową nr 37.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, od wielu lat uczę języka polskiego. Doświadczenie zdobywałam w zabrzańskich szkołach podstawowych i średnich.
Od kilkunastu lat jestem egzaminatorem maturalnym – współpracuję z OKE w Jaworznie. Cenię sobie pracę z młodzieżą – uczę się od niej otwartości na świat, innego spojrzenia na kulturę. Z przyjemnością organizuję wycieczki i wyjazdy do muzeów, galerii sztuki, teatrów. Cieszy mnie obserwowanie doznań moich uczniów.
Nigdy się nie nudzę – podróżuję, spaceruję, uprawiam ogród, spędzam czas
w towarzystwie ulubionych czworonogów. Bardzo lubię koncerty rockowe.

WICEDYREKTOR SZKOŁY

mgr Joanna Sosnowska

mgr Joanna Boufał

JĘZYK POLSKI

mgr Katarzyna Świerzy

Ze szkolnictwem związałam się 33 lata temu.
Jestem polonistą i historykiem. Spod moich skrzydeł wyszło dużo roczników. Z wieloma uczniami oraz ich rodzicami kontakt utrzymuję do tej pory. Bardzo lubię pracę z młodzieżą, w związku z czym w ramach zajęć dodatkowych organizuję spektakle teatralne i widowiska słowno-muzyczne. Na przykład wspólnie z wychowankami 28 maja 2018 roku na deskach Teatru Nowego w Zabrzu wystawiliśmy spektakl ,,Śluby Panieńskie”. Sztuka ta spotkała się z wielkim uznaniem i zdobyła serca widzów. W ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom spektakl zdobył 1. miejsce, dzięki czemu wszystkie osoby zaangażowane w przygotowania pojechały na tydzień do Zakopanego.

W wolnych chwilach lubię spędzać czas aktywnie: ćwiczę, jeżdżę na rowerze, podróżuję, zwiedzam ciekawe miejsca związane z historią. Wraz z moimi bliskimi oraz przyjaciółmi organizujemy wypady w góry. Szczególne miejsce w moim sercu mają Tatry, w których zakochałam się od pierwszej wyprawy, dlatego też bardzo często tam wracam.
W każdej podróży towarzyszy mi dobra lektura. Gatunek? Zależy od humoru.

mgr Oliwia Adamek-Andrzejewska

"Jeśli kochasz to, co robisz, to nie jest to praca" (Konfucjusz)

Mam szczęście, bo od wielu lat robię to, co bardzo lubię.
Z wykształcenia polonistka, z pasji polonistka. Prywatnie mama i żona. Uwielbiam podróże kulinarne,
dlatego chętnie relaksuję się w kuchni, przygotowując różne pyszności.

mgr Maria Warzecha

mgr Joanna Sosnowska

JĘZYK ANGIELSKI

mgr Beata Dziembała

Ze szkołą jestem związana właściwie od zawsze, bo, podobnie jak wiele osób w gronie pedagogicznym, jestem dumną absolwentką naszego liceum. Moja kanadyjska Alma Mater, University of Toronto, a następnie Uniwersytet Jagielloński przygotowały mnie do pełnienia niełatwej, ale i wdzięcznej roli nauczyciela języka angielskiego oraz egzaminatora OKE. Uwielbiam zadawać uczniom pytanie: "Why?" i przytaczać anegdoty dotyczące Kanady.
Bardzo lubię angażować uczniów w międzynarodowe projekty, "otwierać ich na świat" i pozwalać im odkrywać motywację do nauki języka. Satysfakcji dostarcza mi każdy ich sukces i każdy wysiłek włożony w rozwijanie umiejętności, nie tylko językowych.
Chętnie uczę się nowych rzeczy - od trudnych słów po przepisy na domowe pieczywo. I wszędzie staram się chodzić pieszo, bo długie wędrówki to, obok czytania szwedzkich kryminałów, mój sposób na relaks.

mgr Agnieszka Skubacz

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Po trzecim roku studiów wyjechałam na rok do USA, gdzie poznawałam kulturę tego kraju. Od 2000 roku uczę języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 i w naszej szkole zdobywałam doświadczenie zawodowe. Jestem egzaminatorem maturalnym. W pracy z młodzieżą lubię odkrywanie językowych talentów i potencjału, jaki drzemie w młodych ludziach.

Byłam przez 10 lat członkiem zabrzańskiego chóru Resonans con Tutti i uczennicą II stopnia Szkoły Muzycznej w Zabrzu na wydziale wokalnym. Mam dwójkę dorosłych dzieci, które uczą mnie zupełnie innego spojrzenia na świat. Lubię teatr, dobrą literaturę, kocham kino i koncerty muzyki poważnej. Uwielbiam spacery, jazdę na rowerze, na rolkach i wypoczynek nad jeziorem.

mgr Elżbieta Hnat

mgr Mirosław Mazurkiewicz

mgr Agnieszka Pluskota

mgr Grzegorz Przybylski