Geografia

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z GEOGRAFII

Pani Katarzyna Kwiatek-Grabarska

ZAJĘCIA MOGĄ ODBYWAĆ SIĘ O GODZINIE 14.25 W SALI 41 od poniedziałku do czwartku.

Proszę kotaktować się z nauczycielem w celu umówienia.

ZAGADNIENIA DO SPRAWDZIANÓW Z GEOGRAFII

MAPA ŚWIATA - obiekty podstawowe

MAPA ŚWIATA - QUIZ INTERAKTYWNY

ERIS Project - kolejny etap

ERISProject - rozpoczął się kolejny etap projektu,

w którym klasa 3b Globtroterska bierze udział od zeszłego roku.

Uczestniczyliśmy już w lekcji geografii on-line prowadzonej
w języku angielskim przez naukowców
Uniwersytetu Bukareszteńskiego - partnera projektu -
na temat wiatru i fal morskich - "Wind and waves" .

Wiedzę zdobytą podczas lekcji mogliśmy sprawdzić z zastosowaniem Kahoot .

Tropem Nauki w Krakowie

Wyjazd klasy 3b globtroterskiej do Krakowa w celu poznania sylwetki Mikołaja Kopernika, historii średniowiecznego Krakowa oraz polskich tradycji świątecznych.
Uczniowie wzięli udział w wyjątkowych zajęciach w Collegium Maius pt: "Mikołaj Kopernik - bystrżak z astronomii" , w interaktywnej wystawie pt:"Nauki dawne i niedawne" , zeszli pod krakowski rynek do interaktywnego muzeum ukazującego Kraków i życie jego mieszkańców od czasów średniowiecza oraz poznali polskie tradycje bożonarodzeniowe uczestnicząc w ogólnopolskiej wystawie szopek na rynku w krakowie.
Piękna pogoda i dobre humory dopisywały podczas całego dnia :)

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Nowy projekt! Zasoby Europeana w edukacji!

Kolejne warsztaty doskonalenia zawodowego nauczycieli w Brukseli w siedzibie European Schoolnet i kolejne wyzwania przed naszymi uczniami.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

4 edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego pt: "W 90 minut dookoła świata - przystanek Azja"

06 czerwca 2016r. odbyła się w murach ZSO nr 5 w Zabrzu 4 edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych pt: "W 90 minut dookoła świata - przystanek Azja".
Gościliśmy uczniów z zabrzańskich gimnazjów. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące Azji oraz musieli wykazać się również wiedzą ogólnogeograficzną.
Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki!
Pierwsze 2 miejsca zajęły reprezentantki Gimnazjum nr 1 zdobywając 85 i 80 punktów na 89 możliwych do zdobycia, a miejsce 3 uczennica Publicznego Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio, również uzyskując świetny wynik - 70 punktów.
Pamiątką po 4 edycji będzie poster wykonany przez wszystkich uczestników konkursu!
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

8 edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego: "Jak dobrze znasz Ziemię?"

30 maja 2016r. odbyła się już 8 edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego: "Jak dobrze znasz Ziemię?".
Gościliśmy uczniów z szkół podstawowych w Zabrzu, szczególnie zainteresowanych treściami geograficznymi na przedmiocie przyroda.
Konkurs składał się z części pisemnej - eliminacyjnej oraz z części finałowej, mającej formę turnieju.
W przerwie uczestnicy przeszli do sali informatycznej, gdzie ćwiczyli swoją wiedzę geograficzną korzystając z aplikacji "How well do you know your world?", uzyskując bardzo wysokie wyniki!
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy!
Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki.

Finałową trójkę stanowią reprezentanci SP 14 i SP 6 w Zabrzu!