ZAJĘCIA PRZEDMIOTOWE I POZALEKCYJNE

"Patriota i patriotka XXI wieku"

Uczniowie klasy 1a, 1b i 4 Szkoły Podstawowej nr 37 w dniach 8 i 9 listopada brali udział w warsztatach pt. "Patriota i patriotka XXI wieku".

Zajęcia przygotowali i przeprowadzili ich starsi koledzy z klasy 2a LO:
Weronika, Monika, Marta, Szymon i Kuba.

Każda klasa otrzymała do rozwiązania karty pracy z pięcioma ciekawymi zadaniami.
Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się czym jest patriotyzm, jak współcześnie zachowuje się patriota, jaka jest historia polskich symboli narodowych, dlaczego niepodległość jest dla nas taka ważna, kto to jest bohater i który z Polaków zasłużył na to miano.

Na koniec każdy z uczniów w nagrodę za pracę i zaangażowanie otrzymał słodką niespodziankę.

Wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze wiele się nauczyli.

Opracowała: Aleksandra Potoczny-Gajewska

"Po cudzemu" , czyli Arlena Witt z wizytą u swoich!

W czwartek 9 listopada 2017 uczniowie ZSO nr 5 mieli okazję spotkać osobiście osobę, którą widywali do tej pory na ekranach swoich komórek czy komputerów.

Pani Arlena Witt, anglistka, tłumaczka, fotograf, autorka podręcznika do nauki gramatyka języka angielskiego "Grama to nie drama" i blogerka prowadząca kanał "Po cudzemu", odwiedziła naszą, czyli swoją byłą, szkołę.

Absolwentka naszego liceum opowiadała o swojej karierze zawodowej, o tym, co skłoniło ją do nagrywania filmów ułatwiających naukę języka Szekspira oraz o tym, co jej zdaniem jest w życiu naprawdę ważne. W zabawny i barwny sposób opowiadała o swoich inspiracjach, dzieliła się fachową wiedzą dotyczącą tworzenia blogów, vlogów i tweetów, odpowiadała na pytania dotyczące popularności, a także wspominała swoich nauczycieli i pozowała do zdjęć z fankami.

Spotkanie z panią Witt z pewnością zachęci wiele osób do subskrybowania jej kanału oraz pozytywnej odpowiedzi na kończące każdy odcinek "Mam nadzieję, że pomogłam"

Opracowała: Beata Dziembała

Kartka dla Polski

Kartka dla Polski to ogólnopolski projekt.
Też w nim uczestniczyliśmy.
Uczniowie składali Polsce życzenia nieprzerwanej niepodległości, szczęścia, dziękując za to, że po prostu jest!
#KartkadlaPolski

Nowy projekt! Zasoby Europeana w edukacji!

Kolejne warsztaty doskonalenia zawodowego nauczycieli w Brukseli w siedzibie European Schoolnet i kolejne wyzwania przed naszymi uczniami.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Lekcja geografii w terenie!

Piękna, polska złota jesień!

Klasa 3b gimnazjum - Klasa Globtrotera - uczestniczyła wczoraj w lekcji geografii w terenie - zwiedzaliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Trasa turystyczna, którą pokonalismy,  znajduje się pomiędzy szybami Ewa (1826, głębokość 20 m) i Sylwester (1828, głębokość 30 m) i ma 600 m długości.  Podczas wycieczki, która odbywała się łodziami, obserwowaliśmy m.in. niewielkie, tworzące się współcześnie stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej.

Na zakończenie  wspólnie biesiadowalismy przy ognisku w Leśniczówce w Reptach Śląskich.

Wyjątkowo przyjemny wyjazd! :)

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska