Miejski Konkurs Wiedzy o Zabrzu

VI Miejski Konkurs Wiedzy o Zabrzu

Zapraszamy do udziału w VI edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu
(zakres: historia, kultura, literatura).plakat 2017
 
 
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 
 
 
 
Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października 2017r.
na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
Etap szkolny: 20 listopada 2017r. 
 
Finał konkursu:
8 grudnia 2017r. -  uświetni go wykład p. Dariusza Walerjańskiego i wystawa prac malarskich zabrzańskiego artysty p. Józefa Jonika.
 
Informacje o konkursie ukażą się na stronie szkoły 
 
 Patronat honorowy: 
  • Polski Komitet ds. UNESCO,
  • Prezydent miasta Zabrze pani Małgorzata Mańka-Szulik,
  • Sekcja Bibliotekarska Związku Nauczycielstwa Polskiego, Oddział w Zabrzu

Regulamin konkursu

 O konkursie w mediach:

https://zabrze.com.pl/i,vi-miejski-konkurs-wiedzy-o-zabrzu,484441,901390.html

 


V Miejski Konkurs Wiedzy o Zabrzu - podsumowanie

V edycja Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu odbyła się 7 grudnia 2016r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Polski Komitet ds. UNESCO, Prezydent miasta Zabrze pani Małgorzata Mańka-Szulik i Sekcja Bibliotekarska Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Zabrzu.

Uczestnicy mieli okazję nie tylko sprawdzić, ale również pogłębić swoją wiedzę. Imprezę uświetnił wykład na temat „Zabrze – miasto z przeszłości światłem malowane”, historyka, pana Dariusza Walerjańskiego, przewodniczącego Jury konkursu.
Konkursowi towarzyszyła także wystawa akwareli "Kanał sztolniowy oraz parki wypoczynkowe w Zabrzu" pana Józefa Jonika, który brał udział w imprezie i opowiedział zebranym o swoich pracach. 
 
W finale konkursu wzięli udział przedstawiciele 8 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali 20 minutowe testy związane z historią i kulturą naszego miasta. Pytania ułożone były na podstawie bibliografii zawartej w regulaminie. Wyłonieni po części pisemnej uczestnicy ze szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali prezentacje multimedialne dotyczące najciekawszych miejsc w Zabrzu, a gimnazjaliści brali udział w loterii pytań.
Zwycięzcami V edycji konkursu na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zostali:
I miejsce Jowita Pieniążkowska VII LO; II miejsce Julia Musialik III LO; III  miejsce Agata Lembryk ZSE-U
Zwycięzcy gimnazjaliści to:
I miejsce Kinga Borowska Gimnazjum nr 1; II miejsce Magdalena Majsak Gimazjum nr 21; III miejsce Aleksandra Dzwonnik Gimnazjum nr 2.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody, m. in. podwójne wejściówki do parku 12C sponsorowane przez ZKWK Kopalnia Guido, do Teatru Nowego, na Kąpielisko Aquarius, do Multikina, okulary multimedialne, albumy, kalendarze z akwarelami p. Jonika.
Konkurs został wpisany na listę kuratoryjną dzięki czemu laureaci z gimnazjów otrzymają także dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
 
 
 
 
 
W październikowym i grudniowym numerze "Suflera - Zabrzański Informator Kulturalny"ukazała się informacja o V Miejskim Konkursie Wiedzy o Zabrzu organizowanym przez ZSO nr 5

Opracowała: Teresa Kasza


V MIEJSKI KONKURS WIEDZY O ZABRZU

V MIEJSKI KONKURS WIEDZY O ZABRZUplakat jpg 2016

pod patronatem honorowym:

-    Polskiego Komitetu ds. UNESCO

-    Prezydenta miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik,

-   Sekcji Bibliotekarskiej Związku Nauczycielstwa Polskiego, Oddział w Zabrzu

Zapraszamy do udziału w
V edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu (zakres: historia, kultura, literatura)
zorganizowanym  przez II Liceum Ogólnokształcące 
i Gimnazjum nr 2 - ZSO nr 5 w Zabrzu.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października 2016r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Etap szkolny: 14 listopada 2016r.

Finał konkursu: 7 grudnia 2016r. o godz. 10:00 -  uświetni wykład p. Dariusza Walerjańskiego i wystawa prac malarskich zabrzańskiego artysty p. Józefa Jonika.

Regulamin konkursu.

 

http://nowinyzabrzanskie.pl/aktualnosci/v-miejski-konkurs-wiedzy-zabrzu/

http://zabrze.com.pl/i,v-miejski-konkurs-wiedzy-o-zabrzu,200274,887602.html

Organizatorzy: Teresa Kasza, Halina Binkowska, Klaudia Drewniok-Jagodzińska, Danuta Myl


Finał „IV Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu”

1 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się finał „IV Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Polski Komitet ds. UNESCO, Prezydent miasta Zabrze pani Małgorzata Mańka-Szulik i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Zastępca Prezydenta Miasta Jan Pawluch oraz kierownik Wydziału oświaty Marek Torbus osobiście uczestniczyli w zmaganiach uczestników.

Uczestnicy konkursu w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu mieli okazję nie tylko sprawdzić, ale również pogłębić swoją wiedzę. Imprezę uświetnił wykład na temat historii nazwy „Zabrze”, historyka, pana Dariusza Walerjańskiego, przewodniczącego Jury konkursu.
Konkursowi towarzyszyła także wystawa akwareli „Zabytkowe kościoły i budynki mieszkalne” pana Józefa Jonika, który brał udział w imprezie i opowiedział zebranym o swoich pracach.

W finale konkursu wzięli udział przedstawiciele 11 gimnazjów i 9 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali 20 minutowe testy związane z historią i kulturą naszego miasta. Pytania ułożone były na podstawie bibliografii zawartej w regulaminie. Wyłonieni po części pisemnej uczestnicy ze szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali prezentacje multimedialne dotyczące najciekawszych miejsc w Zabrzu, a gimnazjaliści brali udział w loterii pytań.

Zwycięzcami IV edycji konkursu na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zostali:
I miejsce Natalia M. z I LO, II miejsce Dawid W. z IV LO ex aequo II miejsce Jowita P. z VII LO

Zwycięzcy gimnazjaliści to:
I miejsce Rafał R. z Gimnazjum nr 1, II miejsce Szymon S. Gimnazjum nr 10, III miejsce Wojciech T. z Gimnazjum nr 1. 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody, m. in. podwójne wejściówki na ZKWK Guido, do Teatru Nowego, na Kąpielisko Aquarius, do Multikina, pendrivy, markowe długopisy, albumy, gadżety z logo miasta oraz kupony na pizzę do Restauracji Gruby Benek.
Osoby odpowiedzialne za organizację to: Teresa Kasza, Danuta Myl, Klaudia Drewniok-Jagodzińska, Halina Binkowska. Członek Jury: Agnieszka Gurnacz. Dekoracje: Lidia Knull.