WZOROWA ŁAZIENKA

Szanowni Państwo,
nasza szkoła (SP 37) przystąpiła do akcji WZOROWA ŁAZIENKA organizowanej przez firmę DOMESTOS.
Celem jest uzyskanie funduszy na remont łazienek SZKOLNYCH. Prosimy Państwa o oddawanie głosów na stronie

a) W pierwszym etapie należy wybrać galerię Szkoły, na którą chce się oddać głos i kliknąć w przycisk Zagłosuj w galerii na Stronie Internetowej, zaakceptować regulamin oraz podać adres e-mail, na który zostanie niezwłocznie wysłany przez Organizatora specjalny, unikatowy kod weryfikujący;

b) W drugim etapie należy wpisać w dedykowane pole na stronie internetowej kod weryfikujący, który został wysłany na podany wcześniej (w pierwszym etapie) adres email, po czym należy kliknąć na stronie internetowej w pole Potwierdź głos.

Prawidłowe przepisanie kodu i podanie prawidłowych danych będzie skutkowało oddaniem ważnego głosu. Jeden głos Głosującego zapewnia Szkole 1 głos w Programie.

Głosować można codziennie.

XIII Dzień Nauki w Zabrzu

XIII Dzień Nauki w Zabrzu za nami.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu
ponownie miał swoje stoisko edukacyjne #STEM, 21740341 1385953184854969 7033002421286201376 n
na którym odbywały się pokazy chemiczne, obserwacje mikroskopowe, pokazy robotów Lofi.
Młodzież prowadziła również badania wody pobranej z Bytomki.
Tematem przewodnim był #DzieńKropki, obchodzony właśnie tego dnia na całym świecie.
Dziewczęta klasy piłki nożnej promowały zdrowy styl życia.
Wszystkie te aktywności sprawiły, że zdobyliśmy 2 miejsce w konkursie na "Najciekasze stoisko"

Międzynarodowy Dzień Kropki 2017

15 września 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Kropki. 21640785 1458959534181950 8228625322276996649 o
W dniu, który pozwala odkrywać swoje talenty.

Kolorowe kropki witały wszystkich uczniów, którzy m.in. założyli tego dnia ubrania w kropki.
Nie brakowało też ciekawych ozdób. Na zajęciach lekcyjnych i w świetlicy powstawały kropkowe dzieła sztuki.
Tego dnia każdy mógł poznać swoje mocne strony, którymi starsi uczniowie dzielili się z młodszymi, a kropka stanowiła motyw przewodni.

ZSO nr 5 w Zabrzu ponownie wyróżniony przez europejską instytucję oświatową!

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu ponownie wyróżniony przez europejską instytucję oświatowąEuropean Schoolnet z Brukseli.

konkursie STEMDiscoveryWeek 2017  zorganizowanym przez STEMAlliance i Scientix znaleźliśmy się wśród 6 finalistów z całej Europy!!!

Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Profesjonaliści wracają do szkół".

Zorganizowana przez Dwójkę konferencja "Bliżej STEM!" - OpenUpToSTEM została objęta Honorowym Patronatem Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik.

STEM DW 2017Więcej o wydarzeniu: