DZIEŃ NAUKI W ZABRZU

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 corocznie uczestniczy w DNIU NAUKI w Zabrzu organizowanym przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii i Urząd Miejski w Zabrzu.

Na swoich stoiskach prezentujemy nasze osiągnięcia z zakresu nauk przyrodniczych, przeprowadzamy ciekawe doświadczenia fizyczne i  chemiczne oraz promujemy zdrowy styl życia.

XIII Dzień Nauki w Zabrzu

XIII Dzień Nauki w Zabrzu za nami.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu
ponownie miał swoje stoisko edukacyjne #STEM, 21740341 1385953184854969 7033002421286201376 n
na którym odbywały się pokazy chemiczne, obserwacje mikroskopowe, pokazy robotów Lofi.
Młodzież prowadziła również badania wody pobranej z Bytomki.
Tematem przewodnim był #DzieńKropki, obchodzony właśnie tego dnia na całym świecie.
Dziewczęta klasy piłki nożnej promowały zdrowy styl życia.
Wszystkie te aktywności sprawiły, że zdobyliśmy 2 miejsce w konkursie na "Najciekasze stoisko"

XII Dzień Nauki w Zabrzu

Jak co roku byliśmy i zapraszaliśmy do wspólnej zabawy z nauką!
Była ekslozywna chemia, fraktale i Sierpinski Carpet Project, iskrząca fizyka i roboty Lofi  - czyli szeroka promocja STEM. Najmłodsi mogli uczestniczyć w kursie rękodzieła.
Klasa pod patronatem Fundacji ŚCCS
przygotowała pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, wspieraliśmy akcję "Tak dla transplantacji", a piłkarki klas sportowych promowały zdrowie i aktywność fizyczną.

Odwiedzający oddawali na nas swoje głosy i ostatecznie w Konkursie na Najciekawsze Stoisko zajęliśmy II miejsce!

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

XI DZIEŃ NAUKI W ZABRZU

Dwójkowo - Naukowo
18 września w Parku im. Poległych Bohaterów odbył się XI Dzień Nauki. Nasza szkolna reprezentacja była twórcza, naukowa, kolorowa, wybuchowa i radosna!

ZSO nr 5 uczestniczy w nim już od 5 lat, prezentując na swoim stoisku osiągnięcia szkoły w dziedzinie nauk przyrodniczych, ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne oraz promując zdrowy styl życia!

Tegoroczna impreza była wyjątkowo udana. Rozszerzyliśmy ofertę o dodatkowe stoisko, na którym pokaz pierwszej pomocy prowadzili uczniowie KLASY PATRONACKIEJ - klasy licealnej współpracującej z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca, a nasze piłkarki z klasy sportowej rozdawały jabłka i jak zawsze mówiły "Tak dla transplantacji!"