Śląskie Targi Książki w Katowicach

10 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Śląskich Targach Książki w Katowicach oraz zwiedzali Muzeum Śląskie pod opieką nauczycieli bibliotekarzy pani Teresy Kaszy i pani Dominiki Panek.
Uczestniczyli w szeregu akcji czytelniczych tj. wymiana książek, Ostry Dyżur Literacki, gdzie otrzymali recepty na książki, wykłady "Magia Słowa" Dariusza Rekosza i "Przepis na sukces" Michała Zawadki.
Młodzież zapoznała się z najnowszymi wydawnictwami i książkami... Każdy znalazł tam coś dla siebie!

Opracowała: Teresa Kasza

"Przepytani z Pana Tadeusza"

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka ZSO nr 5 zorganizowała konkurs literacki "Wiedza o epopei narodowej". Frekwencja była bardzo wysoka.
Uczniowie odpowiadali na 10 pytań testowych w ciągu trzech godzin i mogli korzystać z dowolnych pomocy naukowych, a mimo to nie wszyscy udzielili poprawnych odpowiedzi. Podczas finału młodzież zmagała się z pięcioma pytaniami testowymi "uzbrojona" w książki i komórki z Internetem.
Zwycięzcy udzielili najszybciej komplet poprawnych odpowiedzi.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce  - Franciszek O. 3bLO
II miejsce - Alicja W. 3B LO
III miejsce - Natalia S. 3b LO

W finale wzięli również udział uczniowie i udzielili 100% poprawnych odpowiedzi, tylko w dłuższym czasie:
3B LO
Marta G.
Magda M.
Konrad B.
Agata L.
3C G
Maciej O.

Uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy, książki i punkty za aktywność z języka polskiego.

Nauczyciel bibliotekarz, Teresa Kasza

"Książka żyje naprawdę"

Biblioteka szkolna zaprasza na niesamowita wystawę udostępnioną przez bibliotekę miejską z Morąga pt. "Książka żyje naprawdę".

Jest to zestaw 12 zdjęć, które przedstawiają czytelnika do tego stopnia zaczytanego w książce, że przechodzi do świata baśni... albo elementy z książki przenikają do rzeczywistości...

Wystawę można oglądać do 10 listopada na holu obok sekretariatu.

Zapraszam!
Teresa Kasza

APDC1545

Kiermasz używanych podręczników

W dniu 12.09.17 - wtorek - odbędzie się Kiermasz używanych podręczników na przerwach po drugiej lekcji (od 10:15) na holu 1 piętro. Podręczniki można przynosić do biblioteki wzorem lat ubiegłych. We wtorek zostaną przygotowane stoliki i uczniowie będą sami sprzedawać swoje książki. Absolwenci mogą skorzystać z tej samej opcji lub zostawić podręczniki w bibliotece, a do sprzedaży wyznaczymy konkretnych uczniów.